W związku z tym że od września została wyselekcjonowana grupa „Piłkarzy” z rocznika 2010 i młodsi, jesteśmy Państwu winni kilka słów wyjaśnienia. Grupa 16 zawodników pod wodzą trenerów M. Waniczka, G. Jarząba i kilku trenerów wspomagających, rozpoczęła swoją przygodę z piłką nożną w naszej Akademii. Trenerzy na zajęciach skupili się w pierwszej kolejności nad rozwojem indywidualnym zawodników i oczywiście na dobrej zabawie, bo ona w tym wieku jest najważniejsza. Nie zapominając o zabawie, rozpoczęliśmy serie turniejów, sparingów, gdzie piłkarze przeżyli słodko/gorzki smak rywalizacji. Jak to często bywa, na początku swojej przygody z piłką, zawodnicy doświadczają pierwszych porażek, remisów, których nikt nie rozumie 😉 i wreszcie zwycięstw oraz bramek, będących tym co najważniejsze w piłce nożnej.
W miesiącu grudniu drużyna rozegrała dwa turnieje w których rywalizowała z drużynami z całego województwa. Mamy nadzieję, że zebrane doświadczenie zaprocentuje na przyszłość, bo przed tą drużyną jeszcze wiele wzlotów i upadków bo taka jest piłka, którą raz kochamy, a raz nienawidzimy (ale tylko na chwilę). Przy okazji dziękujemy za zaproszenie: MKS Zaborze i GSF Gliwice.
Drużynę tworzą:
Bartek Sadowski
Bartek Andrzejewski
Szymon Gasiewicz
Adam Sobiecki
Wojtek Maszak
Szymon Kaliszewicz
Michał Krzemiński
Bartek Bujak
Bartek Skoczek
Maciek Sitarz
Miłosz Matczak
Mateusz Lesiak
Mikołaj Wiża
Tymek Łukaszyk
Dawid Przybylski
Marcel Knopek